110 lat marki Montblanc

Styczniowe Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) w Genewie zapoczątkowało 110leci marki Montblanc. Z tej okazji marka zaprezentowała, między innymi, limitowaną edycję zegarków z serii Villeret i 4810.

W 1906 roku trzech Niemców zdecydowało się na podróż do Ameryki – inżynier August Eberstein, kupiec Alfred Nehemias i przedsiębiorca Claus Voss. Zainspirowani tym, co tam zobaczyli, zdcydowali się na wyrób artykułów piśmienniczych wyposażonych w tłoczek. Inspiracją do nazwy był najwyższy szczyt w Europie, sięgający 4810 metrów i właśnie tak nazwano nową kolekcję na 100 urodziny w 2016 roku.

Montblanc prezentuje edycję na 110 rocznicę. ExoTourbillon Slim 110 Years Eidtyion, the TwinFly Chronograph 110 Years Edition i Orbis Terrarum Pocket Watch 110 Years Edition. Wszystkie inspirowane złotą erą przepraw przez ocean atlantycki, kiedy niemieckie statki były symbolem industrializacji i nowoczesności tamtych czasów.

 

Kolekcja Villeret promowana przez Montblanc to temat dla miłośników żeglarstwa. Trzy limitowane chronometry tworzone przez legendarną manufakturę Minerva, założoną w 1858 roku. W tej serii zaprezentowano zegarki kieszonkowe Montblanc Collection Villeret Tourbillon Cylindrique 110 Years Edition.