Zegarek „Clé de Cartier Skeleton” na targach SIHH w 2016.

To wyjątkowa okazja aby obejrzeć nowy produkt od Cartier, który zostanie zaprezentowany na genewskich targach dopiero w styczniu.

Niezwykła sprawność techniczna w sztuce zegarmistrzostwa – „Clé de Cartier Skeleton”. Ażurowy zegarek z widokiem na mechanizm, w takiej formie jest możliwy do wykonania tylko u najważniejszych producentów. Poza nowym zegarkiem Cartier prezentuje swój pierwszy mechanizm typu „skeleton” z naciągiem automatycznym, który jest jeszcze trudniejszy do stworzenia w efektywnym wykorzystaniu materiałów w duchu oryginalnego wzornictwa Cartier.

37295-1200x1634

Cała seria Clé de Cartier została wprowadzona w styczniu 2015 i była pierwszą serią zegarków całkowicie okrągłych, po udanej premierze linii Ballon Bleu z przed prawie dekady. Nietypowy w zegarkach Cle jest wałek zegarka, który ma kształt cylindryczny, zamiast okrągłego. Słowo „Cle”, tłumaczone z francuskiego to klucz, a więc szafirowy wałek jest tutaj kluczem do zegarka.

Dodatkowo Cartier pokaże zegarek „Crash Skeleton”, odnosząc się do niezwykłego w kształcie modelu z 1967. Do dziś jest on prawdziwą ikoną sztuki i formy. Dzisiejsza wersja przezroczystego mechanizmu wydaje się być jeszcze odważniejsza. Ale do oficjalnej premiery będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Cartier-Crash-Skeleton-Watch-Men-aBlogtoWatch-7