Chopard

Chopard

Wszystko zaczęło się w 1860 roku w małej miejscowości Sonvilier, w Szwajcarii . Tam, Louis – Ulysse Chopard ,utalentowany rzemieślnik , założył warsztat . Ze względu na jego precyzję i niezawodność, jego zegarki szybko zdobył solidną reputację i znalazły nabywców z Europy Wschodniej , Rosji oraz Skandynawii .

W 1937 roku Choprad przenosi się do Genewy i tam rozpoczyna produkcję wysokiej jakości zegarków.
Największy rozkwit i rozwój firmy przypada na okres od 1963 roku, kiedy firma zostaje kupiona przez Karla Scheufelle, właściciela firmy specjalizującej się w produkcji zegarków i biżuterii z Pforzheim (Niemcy).

Z inicjatywy rodziny Scheufele, Chopard doświadczył spektakularnego rozwoju. Znana ze swojej kreatywności i doskonałości swoich rzemieślników, stała się jedną z wiodących marek wysokiej klasy zegarków i branży jubilerskiej.
Najważniejsze kolekcje marki Chopard to: Classic Racing, LU.C, Happy Diamonds oraz Imperiale

Kolekcja zegarków Classic Racing powstała z pasji do mechanicznej inżynierii
Udział marki Chopard w wielu znanych, klasycznych wyścigach, poczawszy od 1988 roku, reprezentuje unikalny związek między rodziną Scheufele i światem motoryzacji.
W skład kolekcji Classic Racing wchodzą zegarki z linii Mille Miglia, Grand Prix de Monaco Historique oraz Superfast. Wszystkie na swój sposób oddają hołd dla świata sportów motorowych. Cała kolekcja posiada certyfikat COSC, który jest świadectwem dla mechanizmów o wyjątkowej precyzji, czyli dla chronometrów. Kolekcja Classic Racing obejmuje także edycje limitowane, takie jak: Mille Miglia Zagato, Mille Miglia Race Edition i Jacky Ickx, które w bogaty sposób uzupełniają ducha sportu marki Chopard.

Kolekcja zegarków L.U.C. to odzwierciedlenie najwyższej pasji oraz innowacji w produkcji zegarków Chopard. Kolekcja powstała w hołdzie założycielowi Chopard – Louis-Ulysse Chopard – który w momencie, gdy zakładał własny warsztat zegarmistrzowski w roku 1860 na frontowej stronie budynku umieścił swoje inicjały: „L.U.C.” Premierę pierwszego zegarka z mechanizmem L.U.C. poprzedziły 4 lata intensywnych prac badawczych i rozwojowych. Zegarki Chopard L.U.C. zostały wprowadzone w 1996 roku. Posiadają certyfikat chronometru COSC, a dostępne są zarówno w szlachetnej stali nierdzewnej jak I luksusowym litym złocie. To doskonała hybryda formy I funkcji, dodająca prestiżu szczęśliwemu posiadaczowi.

Kolekcja biżuterii i zegarków Happy Diamonds stworzona po to, by olśniewać.
Historia “Szczęśliwych Diamentów” sięga 1976 roku, kiedy utalentowany projektant marki Chopard – Ronald Kurowski, zafascynowany blaskiem diamentów, zamarzył by stowrzyć zegarek gdzie diamenty będą mogły cieszyć sie swobodą ruchu. Marzenie stało się rzeczywistością w postaci kolekcji Happy Diamonds, w która dzięki tarczy włożonej pomiędzy dwa kryształowe szkiełka zegarka. Pierwotnie pierwszy model Happy Diamonds miał być wzorem dla mężczyzny, ale potem otworzył nową kolekcję zegarków przeznaczoną dla kobiet. Dziś, biżuteria i zegarki z tej kolekcji mają sprawiać by kobieta cieszyła sie magią życia, bez wzgledu na to czy jest skromna czy ekstrawagancka, pełna przygód czy pełna arystokracji.

Kolekcja biżuterii i zegarków Imperiale
Dzięki linii Imperiale, Chopard osiągnął kwintesencję stylu i elegancji w zegarku. To kolekcja dla kobiet naturalnych z silną osobowością, które cenią sobie dyskretny luksus, niezwykle pięknych przedmiotów. Zarówno zegarki jak i biżuteria z tej kolekcji są piękne, bogate, ale nie przeładowane. Ważny jest w nich szczegół, taki jak diamenty, białe, żółte bądź różowe złoto, czy też perłowa tarcza stosowana w zegarkach i rzymskie cyfry.