L.U.C. 1937 Classic 42 mm

Chopard w 2010 roku na swoją 150 rocznicę rozpoczął produkcję limitowanej edycji L.U.C. 1937, w hołdzie dla swojego zegarmistrzowskiego dziedzictwa. W 2015 roku Chopard zaprezentował model L.U.C. 1937 Classic 42 mm.

Historia marki składa się z pewnością na kilka charakterystycznych etapów. Jednym z nich było opuszczenie rodzinnego miasta przez Paula-Andre Chopard, wnuka założyciela i osiedlenie się w Genewie w 1937 roku. I to właśnie poprzez tę decyzję, dzięki której marka odniosła taki sukces jaki znamy, Chopard świętuje kolekcją L.U.C. Mniej więcej na walentynki 2016 będzie miała miejsce premiera nowego modelu ze stali nierdzewnej, stosunkowo rzadko spotykanej w zegarkach Choparda.

Numeracja rzymska wykonana przez rod galwaniczny, koperta o średnicy 42 mm, wodoodporność 50 mm (znacznie większa niż standardowe miejskie zegarki). Mechanizm L.U.C 01.01-L wykonany w warsztatach Choparda we Fleurier. Automatyczny mechanizm, certyfikat chronometru COSC i rezerwa mocy na 60 godzin. Klasycznie zegarek wyposażony został w czarny pasek z krokodylej skóry, klamrę stalową i szafirowe szkło. Model dla wyrafinowanego i eleganckiego miłośnika dyskretnego wzornictwa.