Montblanc prezentuje kolekcję Andy Warhol w ramach 2015 edycji „Great Characters Edition”

Montblanc prezentuje kolekcję Andy Warhol w ramach 2015 edycji „Great Characters Edition”

Andy Warhol rozpoczął karierę jako ilustrator w czasopiśmie Glamour w latach 50tych. Wykonał niezliczoną ilość charakterystycznych rysunków przy użyciu stalówki, na długo przed swoją karierą w technice sitodruków. Dlatego właśnie jego postać doskonale pasuje w specjalnej kolekcji Montblanc.

Montblanc-Andy-Warhol-Special-Edition-copy-e1449680504638

Seria „Great Characters Edition” do tej pory honorowała m.in. Johna F. Kennedy, Leonardo da Vinci czy Mahatmę Gandhi. Każda z serii zajmowała kilka lat pracy z ogromną pracą w historycznym researchu.

„W tej kolekcji zawsze oddajemy cześć ludziom, którzy wpłynęli na swoje czasy” stwierdził CEO Montblanc Jérôme Lambert, zaznaczając, że każdy z artykułów piśmienniczych powstał w hambursgim Artisan Atelier, gdzie tworzy się najważniejsze produkty marki. „Cała pracownia, zespół, narzędzia jest oddzielony od pozostałych obszarów naszej działalności”. Praca rozpoczyna się od zaawansowanego modelowania 3d na ekranach komputerów, a kończy w rękach najlepszych znawców fachu rzemiosła, którzy cierpliwie tworzą każde z piór ręcznie.

Ukłonem w stronę pracy artystu są wyrzeźbione elementy z wahrollowskich puszek na nierdzewnej nakrywce piór – kilkakrotnie, aby ukazać jego seryjne podejście. Ponadto kobaltowy kolor wespół z wąskimi pierścieniami pomarańczy odnosi się do serii „prowokacyjnych wariantów kolorystycznych”. A charakterystyczny klips przypomina coś, co jest bardzo dobrze znane osobom pracującym przy wyklejaniu drukowanej, dużej folii – ściągaczkę.

Artykuły piśmiennicze dostępne są w formie długopisu, długopisu kulkowego i piórem z wygrawerowanym znakiem dolara z serii „Warhol`s Dollar Sign” z 14karatowego złota i rodu.