Montblanc

Montblanc

Firma Montblanc powstała w roku 1906 w Hamburgu. Od 100 lat za nazwą Montblanc kryje się sztuka pisania oraz ośnieżony szczyt Mont Blanc, symbolizujący status wysokiej jakości marki z wyróżniającą się białą gwiazdką.

Klasyczne pióro Montblanc Meisterstück, wyprodukowane w 1924 roku, stało się obiektem kultu. Nie tylko z powodu klasycznego, ponadczasowego wzornictwa, lecz także z powodu niezapomnianych wartości, które są tak charakterystyczne dla całej kolekcji Montblanc. Te wartości nabierają coraz większego znaczenia w naszym współczesnym, ciągle przyśpieszającym stylu życia; te wartości to tradycja, mistrzostwo wykonania i zrozumienie dla tak istotnych rzeczy jak myśli, uczucia, piękno i kultura. Każdy produkt Montblanc stworzony przez te lata nosi w sobie świadectwo tych wartości.

Firma Montblanc jest znana od pokoleń jako producent wysokiej jakości przyborów do pisania, a ostatnio także jako producent artykułów skórzanych i zegarków. A ostatnich latach asortyment produktów powiększył się i w swojej ofercie firma posiada także wysokiej jakości akcesoria piśmiennicze, zegarki jubilerskie, luksusowe artykuły skórzane i paski, biżuterię, okulary i perfumy. A ten sposób firma Montblanc stała się dostawcą ekskluzywnych produktów, które odzwierciedlają wysokie zapotrzebowanie rynku na produkty wysokiej jakości, nowoczesne wzornictwo, tradycję i mistrzostwo wykonania.

Montblanc ma swoje głębokie korzenie w kulturze pisania i z tego właśnie powodu tak bardzo angażuje się we wspieranie kultury. Poprzez swoją rozmaitą międzynarodową działalność, firma wnosi aktywny wkład do współczesnego życia kultury.

W chwili obecnej istnieje około 9000 autoryzowanych punktów sprzedaży detalicznej w ponad 70 krajach świata oraz ponad 360 butików firmowych Montblanc.