Aquaracer Lady

  • Zegarki
  • Tag Heuer

Woda i czas

TAG Heuer Aquaracer został stworzony dla tych, którzy kochają żywioł wody. Nurków głębinowych potrzebujących sprzętu niezawodnego i żeglarzy precyzyjnie odmierzających każdą sekundę. Aquaracer to także kwintesencja zegarka sportowego.

Regaty Match Racing to najbardziej widowiskowa żeglarska formuła. O sukcesie załogi decyduje bowiem przede wszystkim pozycja na starcie. Podczas regat największe szanse ma ten zespół, który w momencie sygnału dźwiękowego znajduje się najbliżej linii startowej. Ten, który precyzyjnie wyliczy czas. Regulamin regat przewiduje dziesięć minut na manewry. TAG Heuer pozwala żeglarzom precyzyjnie wyliczyć te strategiczne sekundy. Zegarek Aquaracer Calibre S z trybem Regatta odmierza czas… do tyłu. Tak, aby skiper mógł sam kontrolować upływające minuty. Ale to nie wszystko. TAG Heuer tak zaprojektował mechanizm, że po zakończonych manewrach automatycznie przełącza się on na tryb chronografu. Zawody czas zacząć.

Kiedy Edward Heuer w 1860 roku otwierał swoją pierwszą pracownię w szwajcarskich górach jego myśli krążyły wokół czasu. Wiedział, że nie może go posiąść, ale za wszelką cenę, poprzez precyzyjny pomiar starał się nad nim zapanować. Krok po kroku dzielił więc czas na coraz bardziej precyzyjne jednostki i opracowywał chronografy wyprzedzające swoją epokę. Przeszłość firmy Heuer związana jest z opracowywaniem dokładnych instrumentów pomiarowych. Nic więc dziwnego, że jej teraźniejszość jest przesycona duchem sportu, gdzie czas i precyzja odgrywają kluczową rolę. I tak poza klasycznymi modelami jak Carrera czy Link oraz awangardowym i eleganckim Monaco, który rozsławił Steve McQueen, w rodzinie TAG Heuer nie mogło zabraknąć zegarków sportowych. Jedną z pierwszych wodoodpornych kopert dla zegarków kieszonkowych inżynierowie Heuer’a opracowali już w 1895 roku. Mareograph, pierwszy na świecie chronograf z tarczą do regat i wskaźnikiem pływów morskich powstał w roku 1950. Historia Aquaracer’a zaczyna się natomiast w latach 80 od modelu 2000. Sześć cech niezbędnych zegarkom używanym przez sportowców – jednokierunkowy bezelek, odporne na zarysowanie szafirowe szkło, wkręcana koronka, wodoszczelność do głębokości 200 metrów, fluorescencyjne wskazówki i cyfry na tarczy oraz bransoleta z podwójnym zapięciem ¬- gwarantują marce TAG Heuer pozycję eksperta w kategorii luksusowych czasomierzy sportowych. Kolejne modele tylko tę pozycję potwierdzają.

Aquaracer Calibre S rewolucjonizuje mechanizmy stosowane w chronografach. Calibre S umożliwia bowiem dokonywanie pomiarów i pokazywanie wszystkich funkcji zegarka oraz chronografu przy pomocy tych samych wskazówek. Co więcej, aby przełączyć zegarek z trybu standardowego na chronograf lub tryb regatowy wystarczy jednokrotnie nacisnąć koronkę. Z kolei Aquaracer 500M – od roku 2010 dostępny także w wersji chronografu – to drugi obok modelu Aquagraph czasomierz z tak dużą wodoszczelnością (do 500 metrów), idealny m.in. do nurkowania głębinowego.

Precyzję pomiaru czasu połączoną z najlepszymi materiałami i doskonałym wzornictwem doceniają najlepsi. Partnerami szwajcarskiej marki są także drużyny, startujące na prestiżowych regatach. Pierwsze chronografy nosiła załoga łodzi Interpid, zwycięscy Pucharu Ameryki w 1969 roku. Począwszy od lat 60 firma TAG Heuer brała udział w legendarnych testach match racing – Puchar Ameryki. W roku 2013 Aquaracer Calibre 72 Countdown Chronograph z funkcją odliczania regatowego jest oficjalnym czasomierzem załogi Oracle Team USA.

TAG Heuer Aquaracer 500M

Aquaracer 500 to kwintesencja zegarka sportowego. Duży, czytelny model z tarczą o średnicy 43 mm, napędzany mechanizmem TAG Heuer Calibre 5 (dostępna jest także wersja kwarcowa) doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach i gwarantuje niezawodność chodu. Elementem wyróżniającym najnowszy model z linii Aquaracer jest wodoszczelność klasy 500 metrów. To drugi zegarek TAG Heuer, obok Aquagraph z tak dużą wodoszczelnością, idealny do nurkowania głębinowego. Profesjonalny charakter tego modelu podkreśla dodatkowo automatyczny zawór helowy umieszczony na godzinie 10.

Koperta i bransoleta modelu Aquaracer wykonana jest ze stali szlachetnej lub kauczuku. Tarczę chroni szafirowe szkło z podwójnym antyrefleksem. Jednokierunkowy pierścień zabezpiecza przed przypadkową zmianą ustawienia pod wodą, a fluorescencyjne indeksy i wskazówki oraz wkręcana koronka podkreślają jego sportowy charakter. Zegarek dostępny jest w także w wersji z pierścieniem wykonanym z różowego złota.

TAG Heuer Aquaracer 500M Full Black

Jest to pokryta czarną powłoką węglika tytanu tytanowa wersja podstawowego modelu Aquaracer Automatic 500M. W modelu Full Black czarna jest koperta (43mm), bezel i koronka z gumowymi wkładkami, gumowy, tłoczony pasek, zapięcie oraz tarcza. kolor, z Projektanci TAG Heuera czerń połączyli z odcieniami żółci i zieleni. Fluorescencyjną masą tej barwy pokryte są indeksy godzinowe oraz wskazówki czasomierza. Również tym kolorystycznym akcentem są ozdobione pionowe krawędzie okienka datownika, ulokowanego po lewej stronie tarczy. Sercem modelu Full Black jest kaliber Calibre 5 z naciągiem automatycznym. Jego pracę można oglądać przez dekiel przeszklony szafirowym, przydymionym szkłem.

TAG Heuer Aquaracer 500M Chrono

Aquaracer 500 to kwintesencja zegarka sportowego. Duży, czytelny model z tarczą o średnicy 44 mm, napędzany mechanizmem TAG Heuer Calibre 16 doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach i gwarantuje niezawodność chodu. Elementem wyróżniającym najnowszy model z linii Aquaracer jest wodoszczelność klasy 500 metrów. To drugi zegarek TAG Heuer, obok Aquagraph z tak dużą wodoszczelnością, idealny do nurkowania głębinowego. Profesjonalny charakter tego modelu podkreśla dodatkowo automatyczny zawór helowy umieszczony na godzinie 10.

Indeksy godzinowe, wykonane z polerowanej stali wypełnione są masą luminescencyjną podobnie jak stalowe wskazówki. Centralna, sekundowa wskazówka stopera zakończona jest pomarańczowym grotem również z masą świecącą. Oprócz tarczy małego sekundnika (na godzinie 9) dwie pozostałe tarcze to liczniki chronografu: godzinowy (na godzinie 6) oraz minutowy (na godzinie 12). Na godzinie 3 umieszczony jest datownik opatrzony lupką naniesioną na szafirowe szkło zegarka oraz nakładane ręcznie logo marki TAG Heuer. Tarczę chroni szafirowe szkło z podwójnym antyrefleksem. Jednokierunkowy pierścień zabezpiecza przed przypadkową zmianą ustawienia pod wodą. Koperta modelu Aquaracer wykonana jest ze stali szlachetnej polerowanej i szczotkowanej. Bransoleta dostępna jest w wersji stalowej lub kauczukowej.