Przed SIHH 2016: Zapowiedź nowych zegarków Montblanc Heritage Chronométrie

Na zeszłorocznej edycji SIHH – International Fine Watchmaking Exhibition, Montblanc zaprezentował kolekcję Heritage Chronométrie inspirowaną zegarkami z końca lat 40 Pythagore.

Legendarna Minerva z manufakturą w szwajcarskim Villeret jest w tej chwili częścią Montblanc.

Dwa nowe zegarki Montblanc Heritage Chronométrie Date by Hand i Montblanc Heritage Chronograph Quantième Annuel wciąż czerpią z tradycyjnego wzoru zegarków Pythagore z klasycznymi wskazówkami. Montblanc Heritage Chronométrie Date został wyposażony w nowy mechanizm (naciąg automatyczny Caliber MB 24.23) wyprodukowany w 100% przez zegarmistrzów Montblanc. Wskazanie daty zostało umiejscowione na trzeciej godzinie, z wyraźną niebieską wskazówką. Średnica 40mm, przy grubości 9.85mm, szafirowe szkło, pasek wyprodukowano z czarnej, krokodylej skóry.

Montblanc Heritage Chronograph Quantième Annuel został dodatkowo wyposażony dodatkowo w funkcję chronografu. Zegarek inspirowany jest jednym z pierwszych zegarków na ręke wyprodukowanym przez Minervę w latach 20. Wszystkie wskazówki chronografu stworzono z niebieszczonego metalu, a kalendarza z różowego złota. Ponadto niezwykle oryginalna komplikacja z fazami księżyca na trzeciej godzinie. W sumie aż 10 wskazówek napędzanych przez automatyczny mechanizm Caliber MB 25.09 z rezerwą 42 godzin, widoczną przez dekiel zegarka. Koperta Montblanc Heritage Chronométrie Chronograph Quantième Annuel ma 42 mm średnicy oraz 13,83 mm wysokości. Podobnie jak pierwszy zegarek z serii posiada arabską numerację oraz pasek z krokodylej skóry.