Roberto Coin

Roberto Coin

Pochwała dla radości życia, piękna i elegancji. Te słowa najlepiej opisują indywidualność kreacji Roberta Coin: klejnotów zrodzonych z pragnienia eksperymentowania ze światłem, kształtami i kolorami i odkrywania nowych interpretacji najbardziej drogocennych elementów. Ekskluzywna mieszanka pasji, kreatywności i stałych poszukiwań we wzornictwie i produkcji.

Roberto Coin jest prawdziwym twórcą oryginalnych klejnotów. Urodzony w Wenecji, wybrał na swój dom Vicenzę – Miasto Złota. Firma powstała w 1977 roku i w początkowo produkowała biżuterię dla najbardziej prestiżowych marek biżuteryjnych. W 1996 roku powstała marka Roberto Coin, a w 2000 roku była już pozycjonowana jako jedna z siedmiu najbardziej znanych marek biżuteryjnych w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj Roberto Coin posiada 1000 punktów sprzedaży na całym świecie i zadowala potrzeby rynku europejskiego, azjatyckiego, południowo i północnoamerykańskiego, produkując ponad 600 różnych modeli rocznie.

Rubinowy talizman
Rubin był zawsze uważany za „Króla Kamieni” i otoczony legendą o jego magicznej sile, dającej pokój i wspierającej długie życie w zdrowiu i szczęściu. Roberto Coin w 1996 r. zaczął podpisywać swoją biżuterię umieszczając w jej wnętrzu ukryty rubin, dotykający bezpośrednio skórę. W tej sposób każda sztuka biżuterii posiada swoją osobistą sygnaturę dedykowaną, wraz z życzeniami szczęścia, każdej kobiecie która może się cieszyć noszeniem jednej z tych ekskluzywnych kreacji.

Kreator trendów
Od początku swojej kariery Roberto Coin wyznaczał nowe trendy w jubilerstwie, wprowadzając nowe kombinacje kolorów złota, wykończeń, połączeń złota z perłami, diamentami, onyksami.
Biżuteria Roberta Coin zawsze była wybierana przez gwiazdy, takie jak: Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Madonna, Sharon Stone, Jennifer Lopez, Charlize Theron i wiele, wiele innych.

Glamour: ponadczasowa elegancja i styl
Będąc blisko świata mody, Roberto Coin przykłada wielką uwagę do wysokiego poziomu samego stylu, nieograniczonego żadnymi przelotnymi trendami. Elegancja, wyrafinowanie i unikalność wyrażona w jego biżuterii, ujawnia absolutną, ponadczasową jakość.

ROBERTO COIN „CENTO” – NAJJAŚNIEJSZY DIAMNET NA ŚWIECIE

Roberto Coin stworzył Cento: rewolucyjny szlif diamentu o 100 ściankach, prawie dwa razy tyle co tradycyjny szlif brylantu.

Liczbą perfekcji w jubilerstwie jest 100: 100 pomysłów, 100 tajemnic, 100 historii, 100 sposobów na miłość i bycie kochanym, 100 kobiecych profili pomnożonych przez 100 i 100 świateł unikalnego, wyjątkowego diamentu wydobywającego z kobiety całe jej piękno. Roberto Coin uwięził pomysł doskonałości i formy perfekcji w futurystycznych 100 ściankach szlifu diamentu – prawie dwa razy tyle co w tradycyjnym szlifie brylantu – wydobywając z niego w ten sposób cały splendor.

Cento rozpoczęło nową erę będącą konsekwencją kreatywności Roberta Coina i niezwykłymi, mistrzowskimi zdolnościami jubilerów, którzy z pasją wydobywają z diamentów olśniewające błyski światła. Rezultatem są oczywiście wspaniałe sztuki biżuterii.