Rodzaje kolczyków

Opublikowano: 2020-03-06 11:09:47
Kategorie: Aktualności

Rodzaje kolczyków

Oszałamiająca różnorodność form, kształtów, zapięć i projektów, jakie są dostępne na rynku sprawiają, że kolczyki w uszach pasują dosłownie każdemu! Podkreślają styl i nadają charakteru każdej stylizacji. Przyjrzyjmy się, jakie kolczyki do uszu spotkamy w sklepach jubilerskich.

Sztyfty

Uniwersalny i najbardziej lubiany rodzaj kolczyków to sztyft, popularnie nazywany również wkrętką. Tworzą go cienki metalowy element, czyli sztyfcik, który przekładamy przez dziurkę w uchu oraz zatyczka nazywana często „barankiem” lub „motylkiem”. Charakteryzuje go niewielki rozmiar i niewidoczna konstrukcja, która pozwala ukryć zapięcie za uchem. Ten wygodny i prosty kolczyk do ucha nie zaczepia się o włosy czy ubranie i jest świetnym rozwiązaniem na co dzień. Odpowiedni na każdą okazję, tworzony z wykorzystaniem różnorodnych materiałów od metalu, poprzez perły, kamienie szlachetne czy diamenty. Kolczyki sztyfty to również ulubiony wybór osób, które nie zdejmują kolczyków do spania czy też przy uprawianiu sportów. Sztyfty coraz częściej noszone są również w ilości kilku sztuk w jednym uchu, tworząc popularne na Instagramie #earparty - im więcej tym lepiej i ciekawiej!

Koła ("hoops")

Noszone już 4500 lat temu to klasyczny i ponadczasowy wybór uwielbiany w wielu krajach i kulturach na wszystkich kontynentach. Koła, często nazywane kreolkami, występują w nieskończonej ilości rozmiarów, kształtów, w delikatnych prostych formach jak również bardziej wyszukanych z ciekawymi zdobieniami. Dostępne są w różnych stylach (również dla mężczyzn!) i przedziałach cenowych. Wykorzystanie w projektach diamentów i kamieni szlachetnych dodaje kolczykom eleganckiego charakteru i blasku, jak w przypadku projektów Ole Lynggaard Copenhagen. Kolczyki koła często traktowane są również przez projektantów jako baza, do której dodawane są kolejne elementy - takie jak kamienie szlachetne w projektach Pomellato.

Długie wiszące kolczyki

To popularny wybór na wielkie wyjścia i ważne okazje. Dobrze czują się w nich osoby, które pragną optycznie wydłużyć twarz oraz podkreślić smukłą szyję. Ale długie kolczyki to nie tylko dodatek na wytworne wieczory, doskonale sprawdzą się również jako uzupełnienie codziennych stylizacji. Rodzaje zapięć, jakie najczęściej występują w przypadku wiszących kolczyków to bigle – metalowy drucik, który przekładamy przez dziurkę w uchu następnie mocowany jest za pomocą metalowego haczyka lub odchylanego zapięcia. Jest to niezwykle bezpieczny rodzaj kolczyków do ucha.

Nausznice

To hit ostatnich sezonów! Noszone najczęściej na jednym uchu na zewnętrznej części małżowiny zachwycają i przyciągają uwagę. Noszone do jeansów jak i na czerwonym dywanie. Pasują do asymetrycznych fryzur, dodają każdej stylizacji rockowego charakteru. Złote wersje nausznic Boucheron to idealne połączenie trendów i najwyższej klasy sztuki jubilerskiej.

Dla każdego coś pięknego! Kolczyki to wspaniały dodatek dla każdej kobiety. Różnorodność form i kształtów w ofercie Noble Place powoduje, że nawet najbardziej wymagające Panie znajdą model dla siebie, który podkreśli ich atuty i indywidualny styl.