Skip to content
Heart

Montblanc Summit Lite

Marka Montblanc jest znana przede wszystkim z ekskluzywnych piór oraz cenionych przyborów do pisania. Oprócz artykułów piśmienniczych istotną część oferty stanowią zegarki, które miały premierę w portfolio marki w 1997 roku. Momentem przełomowym był rok 2007, w którym nastąpiło połączenie z historyczną manufakturą Minerva z Villeret, oraz utworzenie Instytutu Badawczego Wysokiego Zegarmistrzostwa (Institut Minerva de Recherche en Haute Horologerie). Dzięki tej fuzji ponad 150 letnia tradycja (Minerva została założona w 1858 roku) odnalazła swoje miejsce we współczesnym świecie zegarków mechanicznych spod znaku Montblanc. Ostatnim (jak dotąd, bo zapewne firma jeszcze nie raz nas czymś zaskoczy) punktem zwrotnym w historii był rok 2017, w którym światło dzienne ujrzały inteligentne zegarki z logo „białej śnieżynki”.

Bycie w ciągłym kontakcie (connected) to nowy trend związany z koncepcją internetu rzeczy (IoT). Technologia ta umożliwia konsumentom radzenie sobie z codziennymi obowiązkami oraz aktywnym trybem życia dzięki cyfrowym urządzeniom, które można z łatwością codziennie nosić przy ciele. Urządzenia te nazywane są elektroniką noszoną tzw. wearables i zaliczają się do nich również inteligentne zegarki.

Oferta firmy Montblanc, działającej w segmencie dóbr luksusowych skierowana jest głównie do odbiorców zorientowanych na jakość i styl życia, oczekujących ekskluzywnych rozwiązań w dziedzinie inteligentnych zegarków. Kolekcja smartwatchy Montblanc wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Summit Lite to już trzecia seria inteligentnego zegarka Montblanc. Kolekcję odróżnia od poprzednich Summit 2 oraz Summit 2+ zastosowana technologia, styl, określony klient docelowy a przede wszystkim niższa cena. Model Lite charakteryzuje nowoczesne wzornictwo, obudowa (koperta zegarka) z aluminium pochodzącego w 80 % z recyklingu, oraz aplikacje zorientowane na wydajność i ogólnopojęte zdrowie. Summit Lite skierowany jest do użytkownika poszukującego ciekawej alternatywy dla masowych smartwatchy, koncentrującego się na aktywności, zdrowiu i dobrym samopoczuciu (health & well-being).

Dzięki zastosowaniu oprogramowania Wear OS firmy Google system operacyjny jest otwarty na wszystkie typy smartfonów. Ukierunkowanie na zdrowie i dobre samopoczucie jest wspierane przez innowacyjne, wyspecjalizowane aplikacje. Poniżej krótki przegląd aplikacji wspierających zdrowie w modelach Summit Lite i cech wyróżniających obecną kolekcję inteligentnych zegarków Montblanc.

Monitorowanie snu (Sleep Tracking)

Aplikacja śledząca sen użytkownika w szczegółach: długość, jakość i fazy snu. Dostarcza spersonalizowane zalecenia w celu poprawy jakości snu oraz dziennego poziomu energii, a tym samym dobrego samopoczucia. Dzięki jasnemu zrozumieniu własnych wzorców snu, użytkownik może je aktywnie poprawić.

Trener kardio (Cardio Coach)

Aplikacja dająca spersonalizowane zalecenia treningowe i instruktaż na żywo. Monitoruje postępy użytkownika i odpowiednio je dostosowuje. Sprawność użytkownika może być utrzymywana lub poprawiana zgodnie z indywidualnymi celami i w odpowiednim tempie, aby uzyskać optymalne dla zdrowia, długotrwałe rezultaty.

Zarządzanie stresem (Stress Management)

Aplikacja monitorująca fizyczny i psychiczny poziom stresu i udzielająca porad w strategicznych momentach. W sytuacjach stresogennych podawana jest czytelna informacja co do zalecanej reakcji organizmu na stresujące zdarzenia oraz proaktywne zalecenia dotyczące wykonywania ćwiczeń oddechowych.

Energia organizmu (Body Energy)

Aplikacja monitorująca psychiczne i fizyczne wyczerpanie, pokazująca aktualny poziom energii organizmu użytkownika. Agreguje dane z aplikacji nadzorujących sen, fitness i stres. W czytelny sposób pokazuje wpływ snu, stresu i treningu na poziom energii organizmu dostarczając informacji potrzebnych do optymalizacji dziennego zużycia energii.