Skip to content
Heart
Referencja MB129419 Montblanc

Długopis Montblanc Writers Edition Homage to Robert Louis Stevenson Limited Edition

4 390 zł

Montblanc Writers Edition - hołd dla Roberta Louisa Stevensona

For English version click here

Umów wideoprezentację

Długopis Montblanc Writers Edition Homage to Robert Louis Stevenson Limited Edition

4 390 zł

Powyższa cena jest orientacyjna

Darmowa i bezpieczna dostawa od 400 zł

Odbiór w salonie - sprawdź dostępność poniżej

14 dni na zwrot lub wymianę

Bezpieczna płatność

Gwarancja jakości

Robert Louis Stevenson, urodzony w Edynburgu w Szkocji w 1850 roku, miał dwa wielkie pragnienia: wolność oraz oderwanie się od świata, w którym się znajduje. Dla niego te pragnienia zbiegły się w bezmiarze morza i życiu korsarzy, piratów i innych postaci. Zasłynął na całym świecie jako autor klasycznej literatury przygodowej, w tym przede wszystkim wciągającej powieści “Wyspa skarbów” oraz thrillera “Dziwny przypadek doktora Jekylla i pana Hyde'a”.

Młody, często chory Stevenson wcześnie zajął się piórem, chociaż jego ojciec miał nadzieję, że podtrzyma rodzinną tradycję i zostanie projektantem latarni morskich lub prawnikiem. Stevenson jednak wolał poświęcić się pisaniu. Komponował eseje i relacje z podróży, a także swoje legendarne opowieści przygodowe pełne ciekawych postaci, których nazwiska przyprawiają czytelników o dreszcze na całym świecie: Long John Silver, Captain Flint, Jekyll i Hyde. Montblanc Writers Edition został poświęcony Robertowi Louisowi Stevensonowi - pisarzowi, obdarzonemu bogatą wyobraźnią i zawiera wiele fascynujących detali zaczerpniętych z jego słynnej powieści przygodowej “Wyspa skarbów”.

Skuwkę wieńczy emblemat Montblanc z symbolem czaszki pośrodku. Poniżej znajduje się wygrawerowany napis “Under the wide and starry sky” („Pod szerokim i gwiaździstym niebem”), napisany w lustrzanym odbiciu na pokrytej platyną koronie, symbolizuje dwoistość natury ludzkiej opisaną w pracach Stevensona. Za klipsem pokrytym platyną, linie zbiegają się w różę wiatrów, a klips imituje kształt nagiela. Pionowe linie na skuwce przywodzą na myśl deski szkunera Hispaniola (statek w powieści “Wyspa skarbów”) oraz tradycyjną skrzynię morską Na skuwce wygrawerowane są również lata życia Roberta Louisa Stevensona - 1850–1894.

Czarny korpus z żywicy jest ozdobiony wytłoczonymi krzyżami, oraz większym „X”, takim jak ten oznaczający położenie skarbu na mapie. Pierścień skuwki ozdobiony jest grawerowanym podpisem autora oraz datą publikacji jego pierwszego dzieła, “The Pentland Rising”, z 1866 roku.