Skip to content
Heart
Referencja MB128846 Montblanc

Długopis Montblanc Great Characters Jimi Hendrix Special Edition

4 340 zł

Umów wideoprezentację

Długopis Montblanc Great Characters Jimi Hendrix Special Edition

4 340 zł

Powyższa cena jest orientacyjna

Darmowa i bezpieczna dostawa od 400 zł

Odbiór w salonie - sprawdź dostępność poniżej

14 dni na zwrot lub wymianę

Bezpieczna płatność

Gwarancja jakości

Edycja limitowana Montblanc Great Characters Jimi Hendrix, w której Montblanc złożył hołd dla geniuszu i artyzmu legendy muzyki, która wstrząsnęła światem swoimi wariacjami muzycznymi na gitarze elektrycznej.

Dostępne do sprzedaży jest pióro wieczne, długopis i roller. Korpus instrumentów stworzony ze szlachetnej żywicy, inspirowany powierzchnią i kolorem pedała WAH WAH. Jego górna część pokryta jest platyną, z wygrawerowanym napisem „WAH”. Czerwona końcówka stożka inspirowana jest przyciskiem na wzmacniaczu Marshall Super Lead, którego Hendrix użył do stworzenia swojego typowego brzmienia. Pierścień na instrumentach inspirowany jest kablem gitarowym Fendera z wygrawerowaną datą Monterey Pop Festival.

Jimi Hendrix to jeden z najważniejszych muzyków XX wieku. Jest powszechnie uznawany za najwybitniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę wszech czasów. Tym mianem został uhonorowany w licznych plebiscytach, m.in. magazynu muzycznego Rolling Stone w 1992, 2003, 2011 i 2015 roku. Rock and Roll Hall of Fame określa go jako „prawdopodobnie najlepszego instrumentalistę w historii muzyki rockowej” której jest jedną z najbardziej znanych postaci. „Wielu, jeśli nie większość, ekspertów twierdzi że Hendrix jest najlepszym i najważniejszym gitarzystą w historii muzyki popularnej”.

Montblanc w kolekcji Great Characters Edition celebruje życie i osiągnięcia wybitnych postaci, które ukształtowały historię kultury ludzkości. Powszechnie uznawany za jeden z najbardziej kreatywnych i wpływowych muzyków XX wieku - w 2022 roku firma postanowiła uhonorować Jimiego Hendrixa. Mimo trwającej zaledwie 4 lata kariery (1942-1970), zapisał się on w umysłach swoich fanów dźwiękami nie z tego świata i swoimi wyrafinowanymi umiejętnościami technicznymi. Czczony jako bóg gitary, zyskał sławę w kulturze rock and rolla lat 60”, rewolucjonizując muzykę i wydobywając prawie nigdy wcześniej nie słyszane dźwięki z instrumentu i głosząc przesłanie pokoju i miłości swoimi utworami. Seria instrumentów i akcesoriów została opracowana, nawiązując do szczegółów ważnych z punktu widzenia kariery artysty oraz jego dokonań.

Po sukcesie w Europie zdobył popularność także w Stanach Zjednoczonych, do czego przyczynił się jego występ na festiwalu w Monterey w 1967 roku. Później był głównym artystą festiwali Woodstock (1969) i f festiwalu na wyspie Wight. Legendy gitary, takie jak Eric Clapton, zaniemówiły, gdy Jimi Hendrix wszedł na scenę i poprowadził na swojej kremowej gitarze Fender Stratocaster na nowe wyżyny dźwięków, dzięki swojej pomysłowości i niekonwencjonalnej technice. To kolor tej gitary zainspirował projektantów marki do użycia jej odcieni w wytworzonej ze szlachetnej żywicy skuwki instrumentów piśmiennych kolekcji specjalnej.

Skuwka wykonana została z żywicy szlachetnej, z wzorem inspirowanym paskiem gitarowym. Kolor inspirowany gitarą Fender Stratocaster, na której Hendrix grał na Monterey Pop Festival, z górną częścią ozdobioną emblematem Montblanc z białej szlachetnej żywicy i obramowana grawerunkami gitarowych akordów przypominających intro z przeboju Jimiego „Purple Haze” - nuty trytonowe znane są również jako „Diabolus in Musica”, ponieważ ich brzmienie jest powszechnie rozumiane jako dysonans. Pokryty platyną klips wykonany został ze szlachetnej żywicy, a kształt nawiązuje do vibrato gitary.