Skip to content
Heart
Referencja MB130226 Montblanc

Pióro kulkowe Montblanc Masters of Art Homage to Gustav Klimt Limited Edition 4810

15 090 zł
Umów wideoprezentację

Pióro kulkowe Montblanc Masters of Art Homage to Gustav Klimt Limited Edition 4810

15 090 zł

Powyższa cena jest orientacyjna

Darmowa i bezpieczna dostawa od 400 zł

Odbiór w salonie - sprawdź dostępność poniżej

14 dni na zwrot lub wymianę

Bezpieczna płatność

Gwarancja jakości

Montblanc Masters of Art
Gustav Klimt

Wielcy artyści na przestrzeni dziejów wyrażali ludzkie doświadczenia w uniwersalnym języku formy i piękna. Kolekcja Montblanc Masters of Art honoruje ich nieśmiertelny wkład w dążenie do doskonałości w sztuce - dążenie, które Montblanc zarówno celebruje, jak i w nim uczestniczy. Historii ludzkiej cywilizacji nie można by sobie wyobrazić bez artystów, ich kreatywności, ich spojrzenia na świat i ich poruszających arcydzieł. W uznaniu tego faktu Montblanc dedykuje tę serię limitowanych edycji różnym artystom wizualnym, których twórczość obejmuje szeroki zakres dyscyplin, od malarstwa i rzeźby po projektowanie i architekturę, obejmując różne epoki, takie jak renesans, barok czy impresjonizm i nie tylko.

Złota proporcja, ponadczasowa zasada estetyczna łącząca wiele najbardziej podziwianych dzieł sztuki na świecie, była inspiracją dla proporcji każdego instrumentu piśmiennego stworzonego dla kolekcji Masters of Art.

Gustav Klimt: ikona secesji i założyciel Secesji Wiedeńskiej

Jednym z artystów, którego wizja pomogła ukształtować wiedeńską secesję i Złoty Wiek, jest Gustav Klimt. Pod koniec XIX wieku jego reputacja jako wykwalifikowanego kolorysty i przedstawiciela nowej estetyki dekoracyjnej wyprzedziła go daleko poza granice Cesarstwa Austro-Węgierskiego.

Gdy Gustav Klimt miał 35 lat, po otrzymaniu państwowych zleceń i Złotego Krzyża Zasługi od cesarza Franciszka Józefa I, wyzwolił się z kajdan tradycyjnej sztuki i zapoczątkował radykalną zmianę stylu, zakładając Wiedeńską Secesję: nowe, postępowe stowarzyszenie artystów. Jako współzałożyciel i pierwszy prezydent Secesji, Gustav Klimt postulował jej maksymę: "Do czasów należy sztuka, do sztuki należy wolność" i stworzył doniosłe, nasycone złotem obrazy, takie jak Pocałunek, wizjonerskie portrety kobiet, w tym Emilie Flöge i Adele Bloch-Bauer, a także abstrakcyjne murale, takie jak Fryz Beethovena i Fryz Stocleta.

Fryz Beethovena

Obraz Emilie Flöge - utalentowanej projektantki mody w Wiedniu przełomu wieków, a także przyjaciółki Gustava Klimta

Dziś Gustav Klimt jest obiektywnie uważany za jednego z najważniejszych artystów secesji i symbolizmu.

Edycja upamiętnia artystyczne początki Klimta w Wiedeńskiej Secesji i podkreśla w swoim designie elementy z jego arcydzieł Pocałunek (poniżej z lewej) i Pallas Athene (poniżej z prawej)

Opis kolekcji 4810

-Specjalnie zaprojektowany klips nawiązuje do obrazu Klimta Atena, a lekko zakrzywione linie zakończone trzema spiralami odpowiadają dekoracji na kutej metalowej ramie obrazu.

-Spiralny ornament, typowy motyw spotykany na złotej biżuterii z Myken, oraz dekoracyjne uderzenie młotka na okuciach nawiązują do greckiego domu Ateny.

-Półprzezroczysty, ciemnoniebieski lakier na skuwce i korpusie inspirowany portretem muzy Klimta, Emilie Flöge, podczas gdy okręgi, wiry, trójkąty i mieniące się linie pochodzą z jego słynnego obrazu Pocałunek.

-Secesyjny monogram Klimta, tamponowy nadruk jego inicjałów GK w złotym kolorze, nawiązuje do jego osiągnięć dla Secesji Wiedeńskiej.

-Pokryty żółtym złotem młotkowany stożek z syntetycznym zielonym spinelem, kolor przywołujący wiosnę, sezon nowych początków