Skip to content
Heart
Referencja MB130225 Montblanc

Pióro wieczne Montblanc Masters of Art Homage to Gustav Klimt Limited Edition 4810 M

16 290 zł
Umów wideoprezentację

Pióro wieczne Montblanc Masters of Art Homage to Gustav Klimt Limited Edition 4810 M

16 290 zł

Powyższa cena jest orientacyjna

Darmowa i bezpieczna dostawa od 400 zł

Odbiór w salonie - sprawdź dostępność poniżej

14 dni na zwrot lub wymianę

Bezpieczna płatność

Gwarancja jakości

Montblanc Masters of Art
Gustav Klimt

Wielcy artyści na przestrzeni dziejów wyrażali ludzkie doświadczenia w uniwersalnym języku formy i piękna. Kolekcja Montblanc Masters of Art honoruje ich nieśmiertelny wkład w dążenie do doskonałości w sztuce - dążenie, które Montblanc zarówno celebruje, jak i w nim uczestniczy. Historii ludzkiej cywilizacji nie można by sobie wyobrazić bez artystów, ich kreatywności, ich spojrzenia na świat i ich poruszających arcydzieł. W uznaniu tego faktu Montblanc dedykuje tę serię limitowanych edycji różnym artystom wizualnym, których twórczość obejmuje szeroki zakres dyscyplin, od malarstwa i rzeźby po projektowanie i architekturę, obejmując różne epoki, takie jak renesans, barok czy impresjonizm i nie tylko.

Złota proporcja, ponadczasowa zasada estetyczna łącząca wiele najbardziej podziwianych dzieł sztuki na świecie, była inspiracją dla proporcji każdego instrumentu piśmiennego stworzonego dla kolekcji Masters of Art.

Gustav Klimt: ikona secesji i założyciel Secesji Wiedeńskiej

Jednym z artystów, którego wizja pomogła ukształtować wiedeńską secesję i Złoty Wiek, jest Gustav Klimt. Pod koniec XIX wieku jego reputacja jako wykwalifikowanego kolorysty i przedstawiciela nowej estetyki dekoracyjnej wyprzedziła go daleko poza granice Cesarstwa Austro-Węgierskiego.

Gdy Gustav Klimt miał 35 lat, po otrzymaniu państwowych zleceń i Złotego Krzyża Zasługi od cesarza Franciszka Józefa I, wyzwolił się z kajdan tradycyjnej sztuki i zapoczątkował radykalną zmianę stylu, zakładając Wiedeńską Secesję: nowe, postępowe stowarzyszenie artystów. Jako współzałożyciel i pierwszy prezydent Secesji, Gustav Klimt postulował jej maksymę: "Do czasów należy sztuka, do sztuki należy wolność" i stworzył doniosłe, nasycone złotem obrazy, takie jak Pocałunek, wizjonerskie portrety kobiet, w tym Emilie Flöge i Adele Bloch-Bauer, a także abstrakcyjne murale, takie jak Fryz Beethovena i Fryz Stocleta.

Fryz Beethovena

Obraz Emilie Flöge - utalentowanej projektantki mody w Wiedniu przełomu wieków, a także przyjaciółki Gustava Klimta

Dziś Gustav Klimt jest obiektywnie uważany za jednego z najważniejszych artystów secesji i symbolizmu.

Edycja upamiętnia artystyczne początki Klimta w Wiedeńskiej Secesji i podkreśla w swoim designie elementy z jego arcydzieł Pocałunek (poniżej z lewej) i Pallas Athene (poniżej z prawej)

Opis kolekcji 4810

-Specjalnie zaprojektowany klips nawiązuje do obrazu Klimta Atena, a lekko zakrzywione linie zakończone trzema spiralami odpowiadają dekoracji na kutej metalowej ramie obrazu.

-Spiralny ornament, typowy motyw spotykany na złotej biżuterii z Myken, oraz dekoracyjne uderzenie młotka na okuciach nawiązują do greckiego domu Ateny.

-Półprzezroczysty, ciemnoniebieski lakier na skuwce i korpusie inspirowany portretem muzy Klimta, Emilie Flöge, podczas gdy okręgi, wiry, trójkąty i mieniące się linie pochodzą z jego słynnego obrazu Pocałunek.

-Secesyjny monogram Klimta, tamponowy nadruk jego inicjałów GK w złotym kolorze, nawiązuje do jego osiągnięć dla Secesji Wiedeńskiej.

-Pokryty żółtym złotem młotkowany stożek z syntetycznym zielonym spinelem, kolor przywołujący wiosnę, sezon nowych początków

-Ręcznie wykonana stalówka z litego żółtego złota Au 750 z precyzyjnie wygrawerowaną sową, nawiązującą zarówno do obrazu Klimta Pallas Atena, jak i do budynku Secesji, którego boczne fasady zdobią rzeźby sów.

-Emblemat Montblanc wykonany z białej i czarnej żywicy szlachetnej w górnej części skuwki.

-Edycja jest zgodna z zasadą projektowania efektywnych proporcji: stosunek skuwki i korpusu odpowiada w przybliżeniu złotej proporcji.

Edycja Limitowana do 4810 piór wiecznych i kulkowych na całym świecie.