Skip to content
Heart
Referencja MB130227 Montblanc

Pióro wieczne Montblanc Masters of Art Homage to Gustav Klimt Limited Edition 888 M

43 000 zł
Umów wideoprezentację

Pióro wieczne Montblanc Masters of Art Homage to Gustav Klimt Limited Edition 888 M

43 000 zł

Powyższa cena jest orientacyjna

Darmowa i bezpieczna dostawa od 400 zł

Odbiór w salonie - sprawdź dostępność poniżej

14 dni na zwrot lub wymianę

Bezpieczna płatność

Gwarancja jakości

Montblanc Masters of Art
Gustav Klimt

Wielcy artyści na przestrzeni dziejów wyrażali ludzkie doświadczenia w uniwersalnym języku formy i piękna. Kolekcja Montblanc Masters of Art honoruje ich nieśmiertelny wkład w dążenie do doskonałości w sztuce - dążenie, które Montblanc zarówno celebruje, jak i w nim uczestniczy. Historii ludzkiej cywilizacji nie można by sobie wyobrazić bez artystów, ich kreatywności, ich spojrzenia na świat i ich poruszających arcydzieł. W uznaniu tego faktu Montblanc dedykuje tę serię limitowanych edycji różnym artystom wizualnym, których twórczość obejmuje szeroki zakres dyscyplin, od malarstwa i rzeźby po projektowanie i architekturę, obejmując różne epoki, takie jak renesans, barok czy impresjonizm i nie tylko.

Złota proporcja, ponadczasowa zasada estetyczna łącząca wiele najbardziej podziwianych dzieł sztuki na świecie, była inspiracją dla proporcji każdego instrumentu piśmiennego stworzonego dla kolekcji Masters of Art.

Gustav Klimt: ikona secesji i założyciel Secesji Wiedeńskiej

Jednym z artystów, którego wizja pomogła ukształtować wiedeńską secesję i Złoty Wiek, jest Gustav Klimt. Pod koniec XIX wieku jego reputacja jako wykwalifikowanego kolorysty i przedstawiciela nowej estetyki dekoracyjnej wyprzedziła go daleko poza granice Cesarstwa Austro-Węgierskiego.

Gdy Gustav Klimt miał 35 lat, po otrzymaniu państwowych zleceń i Złotego Krzyża Zasługi od cesarza Franciszka Józefa I, wyzwolił się z kajdan tradycyjnej sztuki i zapoczątkował radykalną zmianę stylu, zakładając Wiedeńską Secesję: nowe, postępowe stowarzyszenie artystów. Jako współzałożyciel i pierwszy prezydent Secesji, Gustav Klimt postulował jej maksymę: "Do czasów należy sztuka, do sztuki należy wolność" i stworzył doniosłe, nasycone złotem obrazy, takie jak Pocałunek, wizjonerskie portrety kobiet, w tym Emilie Flöge i Adele Bloch-Bauer, a także abstrakcyjne murale, takie jak Fryz Beethovena i Fryz Stocleta.

Fryz Beethovena

Obraz Emilie Flöge - utalentowanej projektantki mody w Wiedniu przełomu wieków, a także przyjaciółki Gustava Klimta

Dziś Gustav Klimt jest obiektywnie uważany za jednego z najważniejszych artystów secesji i symbolizmu.

Edycja upamiętnia artystyczne początki Klimta w Wiedeńskiej Secesji i podkreśla w swoim designie elementy z jego arcydzieł Pocałunek (poniżej z lewej) i Pallas Athene (poniżej z prawej)

Fryz Beethovena (niem. Beethovenfries) Klimta w budynku Secesji, uważany za kluczowe dzieło Wiedeńskiej Secesji, stał się inspiracją dla limitowanej edycji 888.

-Nakładka z litego żółtego złota Au 750 na pokrytej platyną skuwce, ze spiralami i pionowymi liniami symbolizującymi struny liry nawiązujące do złotej ornamentyki Fryzu Beethovena.

-Specjalnie zaprojektowany klips nawiązuje do obrazu Klimta Atena, a lekko zakrzywione linie zakończone trzema spiralami odpowiadają zdobieniom na kutej metalowej ramie obrazu.

-Dwuwymiarowe linie inspirowane płaskorzeźbami fasady budynku Secesji lśnią na matowym tle pokrytej platyną skuwki i korpusu.

-Monogram Secesji Klimta, solidna złota inkrustacja Au 750 jego inicjałów GK, odnosi się do jego osiągnięć dla Secesji Wiedeńskiej.

-Zielony kaboszon malachitu osadzony w stożku przywołującym wiosnę: sezon nowych początków

-Ręcznie wykonana stalówka z litego żółtego złota Au 750 ozdobiona drobno grawerowanymi elementami graficznymi, które tworzą typowy geometryczny język widoczny w wielu pracach Klimta.

-Skuwka z litego żółtego złota Au 750 zwieńczona emblematem Montblanc wykonanym z masy perłowej.

Edycja jest zgodna z zasadą projektowania efektywnych proporcji: stosunek skuwki i korpusu odpowiada w przybliżeniu złotej proporcji, wynosi zatem 1,618. i jest zazwyczaj jest zapisywany jako grecka litera phi ϕ.