Skip to content
Heart
Referencja MB131345 Montblanc

Pióro wieczne Montblanc Meisterstück The Origin Collection Doué LeGrand F

7 690 zł
Umów wideoprezentację

Pióro wieczne Montblanc Meisterstück The Origin Collection Doué LeGrand F

7 690 zł

Powyższa cena jest orientacyjna

Darmowa i bezpieczna dostawa od 400 zł

Odbiór w salonie - sprawdź dostępność poniżej

14 dni na zwrot lub wymianę

Bezpieczna płatność

Gwarancja jakości

Meisterstück: Symbol Doskonałości Piśmienniczej od 100 Lat

Wprowadzony na rynek w 1924 roku, model Meisterstück, słynny do dziś, nie tylko ze względu na ręce, które go dzierżyły, lecz także za sprawą terminu "Meisterstück", który wyróżnia produkty świadczące o umiejętnościach mistrza - jest on kwintesencją doskonałego instrumentu piśmiennego. Od tamtej pory pióro Meisterstück firmy Montblanc jest powszechnie uważane za symbol wyrafinowanego smaku i odważnego wyrażania siebie. Niezależnie od tego, czy służyło do napisania listu miłosnego czy podpisania historycznego dokumentu, Meisterstück pozostawił niezatarty ślad na kartach historii, zachwycając pokolenia przez dziesięciolecia.

Odważny nowy rozdział w historii kultury pisania został napisany w 1924 roku, kiedy Montblanc zaprezentował swój nowy instrument piśmienny. Całkowicie czarne pióro wieczne zostało nazwane Meisterstück, "arcydzieło" w języku niemieckim, aby opisać jego status jako dzieła absolutnego kunsztu wykonanego przez umiejętności mistrza. Przez stulecie ciągłego użytkowania i popularności, Meisterstück został został udoskonalony i stał się ikoną piśmiennictwa. Aby uczcić tę przełomową rocznicę, Montblanc powrócił do swoich początków, aby stworzyć kolekcję Meisterstück The Origin, podkreślającą jego atrybuty projektowe na przestrzeni lat, a nawet powracając do oryginalnych koncepcji z obszernego archiwum Montblanc, które nigdy nie zostały wprowadzone w życie.

"U szczytu ery cyfrowej Meisterstück nadal jest uważany za symbol kultury, kreatywności i łączności. Jest przede wszystkim synonimem mocy pisma odręcznego. Dzięki tej specjalnej kolekcji, zapraszamy entuzjastów pisania i miłośników kultury pisania do wyruszenia z nami w podróż, aby odkryć na nowo atrybuty projektowe, które stały się definiującymi cechami ukochanego Meisterstück", mówi Alessandra Elia, Dyrektor Kultury Piśmiennictwa w Montblanc.

Uważany za kwintesencję instrumentu piśmiennego, Meisterstück odcisnął niezatarte piętno na ludzkości, używany przez wiele wpływowych osób, które ukształtowały naszą wspólną kulturę i historię. Jego pochodzenie i późniejszy sukces są jednak być może bardziej przypadkowe. Mówi się, że niektórzy klienci zaczęli prosić o instrumenty piśmienne do "niedzielnego użytku" - delikatniejsze narzędzia, które nie były przeznaczone do codziennego użytku. Nie wiedząc o tym, rzemieślnicy w warsztatach od dawna opracowywali takie instrumenty piśmiennicze jako osobiste projekty, jedyne w swoim rodzaju egzemplarze, które wykazywały się wysoce zaawansowanym rzemiosłem i były znane jako "Meisterstück". Przez cały okres tworzenia, kształt Meisterstück ewoluował z prostego czarnego długopisu przez wpływy różnych epok, uzyskując po drodze pewne charakterystyczne atrybuty, które obecnie definiują jego ponadczasową tożsamość wykrystalizowaną ponad 50 lat temu. Numer "4810" jest umieszczony na złotej stalówce jako odniesienie do wysokości góry Mont Blanc w metrach. Odważny design klipsa pojawiły się po raz pierwszy w latach 20-tych XX wieku, tak samo jak opływowy kształt cygara i trzy złote pierścienie zostały przyjęte w latach 20-tych XX wieku.

Charakterystyczne detale wzornicze nowej ikony.

Aby upamiętnić 100 rocznicę, każda edycja jest ozdobiona stalówką o specjalnym wzorze przedstawiającą liczbę "100" oraz lata "1924" i "2024". Ponadto, specjalnie zaprojektowany pierścień skuwki jest również ozdobiony obydwoma przełomowymi latami. Na początku nazwa "Meisterstück" była tłumaczona na różne języki, ale wraz ze wzrostem międzynarodowego sukcesu, nazwa produktu stała się tak emblematyczna, że zachowano tylko oryginalną niemiecką wersję. Ukłon w stronę znaczenia nazwy, oryginalne logo MEISTERSTÜCK jest wygrawerowane z boku skuwki każdej edycji. Wygięty klips jest hołdem dla wielu różnych wersji klipsów, które istniały w latach 20-tych XX wieku, kiedy to klipsy nie były od początku przymocowane do instrumentu piśmiennego, lecz mogły być wybierane przez klienta, którzy mogli wybierać spośród wielu różnych klipsów i kolejno montowane do instrumentu. Szlachetna żywica skuwki wykazuje efekt przypominający rozpuszczający się atrament, który został celowo dostosowany do dzisiejszych, bardziej zaawansowanych technik produkcji. Aby uhonorować oryginalne źródła, które zainspirowały projekt kolekcji Meisterstück The Origin, każdy emblemat jest otoczony odpowiednim kolorem.

Meisterstück The Origin Collection: Resin Editions

Meisterstück The Origin Collection Precious Resin 149 - posiada korpus wykonany z czarnej żywicy szlachetnej z efektem płynnego atramentu. Skuwka z efektem płynnego atramentu, wzbogacona o pokryte platyną okucia, w tym pierścień stulecia i specjalny rocznicowy klips. Pokryta rodem stalówka z litego złota Au750 jest ozdobiona wzorem stulecia.

Meisterstück The Origin Collection Precious Resin LeGrand - łączy w sobie ciemnoniebieski korpus z żywicy szlachetnej z niebieską skuwką z efektem płynnego atramentu. Emblemat Montblanc, który wieńczy instrument piśmienny jest osadzony w szlachetnej niebieskiej żywicy, podczas gdy stalówka jest wykonana z pokrytego rodem litego złota Au585

Meisterstück The Origin Collection Precious Resin Classique - edycja z zielonej żywicy szlachetnej charakteryzuje się efektem płynnego atramentu z eleganckimi, pokrytymi złotem okuciami i emblematem otoczonym zieloną żywicą. Stalówka z litego złota Au585 jest ozdobiona charakterystycznym wzorem stulecia.

Meisterstück The Origin Collection: Edycje Doué i Solitaire

Edycje Doué i Solitaire wprowadzają wczesne projekty pochodzące z obszernego archiwum Montblanc. Oprócz unikalnego egzemplarza, który nigdy nie został wprowadzony do produkcji, projekt nigdy nie był widziany na instrumencie piśmienniczym Montblanc, dopóki nie został wykorzystany jako inspiracja dla wzoru na skuwce tych dwóch edycji.

Meisterstück The Origin Collection Doué LeGrand - łączy skuwkę pokrytą platyną z lakierowanym archiwalnym wzorem w kolorze niebieskim ozdobionym wygrawerowanym logo MEISTERSTÜCK w stylu vintage oraz skuwkę z cennej niebieskiej żywicy. Edycja posiada pokrytą rodem stalówkę z litego złota Au750 i emblemat Montblanc na szczycie skuwki osadzony w niebieskiej żywicy.

Meisterstück The Origin Collection Doué Classique - posiada pokrytą złotem skuwkę z lakierowanym wzorem w kolorze zielonym z archiwalnym wzorem w kolorze zielonym. Emblemat Montblanc jest osadzony w szlachetnej zielonej żywicy, a stalówka jest wykonana z litego złota Au750.

Edycja Meisterstück The Origin Collection Solitaire LeGrand - łączy pokryty złotem wzór z charakterystycznym koralowym kolorem żywicy szlachetnej Montblanc. Emblemat Montblanc jest osadzony w szlachetnej koralowej żywicy, a stalówka jest wykonana z litego złota Au750.