Skip to content
Heart
Referencja MB129521 Montblanc

Pióro wieczne Montblanc Writers Edition Homage to Robert Louis Stevenson Limited Edition 1883 M

20 090 zł
Umów wideoprezentację

Pióro wieczne Montblanc Writers Edition Homage to Robert Louis Stevenson Limited Edition 1883 M

20 090 zł

Powyższa cena jest orientacyjna

Darmowa i bezpieczna dostawa od 400 zł

Odbiór w salonie - sprawdź dostępność poniżej

14 dni na zwrot lub wymianę

Bezpieczna płatność

Gwarancja jakości

Montblanc Writers Edition - hołd dla Roberta Louisa Stevensona

Robert Louis Stevenson

Robert Louis Stevenson, urodzony w Edynburgu w Szkocji w 1850 roku, miał dwa wielkie pragnienia: wolność oraz oderwanie się od świata, w którym się znajduje. Dla niego te pragnienia zbiegły się w bezmiarze morza i życiu korsarzy, piratów i innych postaci. Zasłynął na całym świecie jako autor klasycznej literatury przygodowej, w tym przede wszystkim wciągającej powieści “Wyspa skarbów” oraz thrillera “Dziwny przypadek doktora Jekylla i pana Hyde'a”. Młody, często chory Stevenson wcześnie zajął się piórem, chociaż jego ojciec miał nadzieję, że podtrzyma rodzinną tradycję i zostanie projektantem latarni morskich lub prawnikiem. Stevenson jednak wolał poświęcić się pisaniu. Komponował eseje i relacje z podróży, a także swoje legendarne opowieści przygodowe pełne ciekawych postaci, których nazwiska przyprawiają czytelników o dreszcze na całym świecie: Long John Silver, Captain Flint, Jekyll i Hyde. Montblanc Writers Edition został poświęcony Robertowi Louisowi Stevensonowi - pisarzowi, obdarzonemu bogatą wyobraźnią i zawiera wiele fascynujących detali zaczerpniętych z jego słynnej powieści przygodowej “Wyspa skarbów”.

Montblanc Writers Edition - hołd dla Roberta Louisa Stevensona

Skuwkę wieńczy emblemat Montblanc z symbolem czaszki pośrodku. Poniżej znajduje się wygrawerowany napis “Under the wide and starry sky” („Pod szerokim i gwiaździstym niebem”), napisany w lustrzanym odbiciu na pokrytej platyną koronie, symbolizuje dwoistość natury ludzkiej opisaną w pracach Stevensona. Za klipsem pokrytym platyną, linie zbiegają się w różę wiatrów, a klips imituje kształt nagiela. Pionowe linie na skuwce przywodzą na myśl deski szkunera Hispaniola (statek w powieści “Wyspa skarbów”) oraz tradycyjną skrzynię morską Na skuwce wygrawerowane są również lata życia Roberta Louisa Stevensona - 1850–1894.

Czarny korpus z żywicy jest ozdobiony wytłoczonymi krzyżami, oraz większym „X”, takim jak ten oznaczający położenie skarbu na mapie. Pierścień skuwki ozdobiony jest grawerowanym podpisem autora oraz datą publikacji jego pierwszego dzieła, “The Pentland Rising”, z 1866 roku. Ręcznie wykonana stalówka z litego 14K złota posiada wygrawerowane, delikatne fale, oraz pseudonim autora, nadany mu przez Samoańczyka, „Tusitala”, co oznacza “gawędziarz”. Kształt pióra tworzy wrażenie historycznej, wysuwanej lunety.

Montblanc Writers Edition hołd dla Roberta Louisa Stevensona - Limited Edition 1883

Za klipsem pokrytym platyną, linie zbiegają się w różę wiatrów, a klips imituje kształt nagiela. Pionowe linie na skuwce przywodzą na myśl deski szkunera Hispaniola (statek w powieści “Wyspa skarbów”) oraz tradycyjną skrzynię morską. Pierścień skuwki ozdobiony jest grawerowanym podpisem autora oraz datą publikacji jego pierwszego dzieła, “The Pentland Rising”, z 1866 roku. Ręcznie wykonana stalówka z litego 14K złota posiada wygrawerowany pseudonim „Tusitala”, a także wytłoczone chmury i mewy. “Wyspa skarbów” została po raz pierwszy opublikowana w 1883 roku, skąd wywodzi się limitacja 1883 piór wiecznych i piór kulkowych. Limitacja dostępna jest także w wersji pióra kulkowego.

Montblanc Writers Edition hołd dla Roberta Louisa Stevensona - Limited Edition 94

Jedną z najniebezpieczniejszych postaci na pokładzie Hispanioli jest Long John Silver, który wraz z jego wierną papugą - Kapitanem Flintem, został ręcznie wygrawerowany na skuwce. U góry skuwki znajduje się pierwsza linijka requiem, które Stevenson napisał: “Pod szerokim i gwieździstym niebem”. Na korpusie tego wydania, a także pod klipsem, znajduje się róża wiatrów z żółtego 14K złota. Mapa skarbów Stevensona, została ręcznie wygrawerowana w srebrnym korpusie. Stalówka składa się z dwóch elementów: wygrawerowanego pseudonimu „Tusitala” oraz liści palmowych reprezentujących przybycie Stevensona na Samoa — jego ukochaną wyspę na Pacyfiku

Montblanc Writers Edition hołd dla Roberta Louisa Stevensona - Limited Edition 8

Na skuwce została wygrawerowana postać Stevensona oraz kotwica. U góry skuwki znajduje się pierwsza linijka requiem, które Stevenson napisał: “Pod szerokim i gwieździstym niebem”. Na korpusie tego wydania, a także pod klipsem, znajduje się róża wiatrów z żółtego 14K złota. Mapa skarbów Stevensona, została ręcznie wygrawerowana w srebrnym korpusie. Dwukolorowa stalówka posiada wygrawerowany pseudonim „Tusitala”.

AKCESORIA

W kolekcji dostępne są również akcesoria takie jak skórzany notes, brązowy atrament oraz spinki do mankietów z motywem róży wiatrów.